Buffalo uvádza na trh miniatúrne externé SSD

SSD môžu prežiť kvapky a iné druhy nepriateľského zaobchádzania omnoho lepšie ako pevné disky, ale môžu sa poškodiť, ak dôjde ku chybe ich PCB alebo jedného z čipov. Pre tých, ktorí chcú znížiť riziko straty svojich dát, predstavil Buffalo novú skupinu diskov SSD – SSD-PSMU3, ktorá je špeciálne navrhnutá tak, aby odolala kvapkám vody. Na rozdiel od typických robustných zariadení sú nové disky skôr miniatúrne a podobajú sa flash diskom.

Buffalo SSD-PSMU3 bude mať kapacitu 120 GB, 250 GB, 480 GB a 960 GB. Výrobca uvádza maximálnu rýchlosť 430 MB / s. Disk je možné pripojiť pomocou konektora microUSB (USB 3.2 Gen 1 Micro-B), prípadne použiť kábel USB typu A alebo USB typu C.

Robustné disky SSD-PSMU3 od Buffalo, ktoré budú k dispozícii v bielej, akvamarínovej a ružovej farbe, začnú predávať v Japonsku od 4. marca. Najlacnejší disk 120 GB bude stáť 54 USD bez DPH, zatiaľ čo model s najvyššou kapacitou 960 GB bude stáť 210 USD bez daní.

Zdroj:

anandtech a svethardware

Obnova dát z M.2 SSD v MACROFER:

Firma MACROFER sa zaoberá záchranou dát z M.2 SSD už viac ako 20 rokov. Za ten čas nám prešlo cez ruky viac ako 10 000 poškodených harddiskov. Prečítajte si viac o obnove dát na disku.

Cena obnovy dát z M.2 SSD

Záchrana dát z SSD (logické/hardvérové poškodenie) po konzultácii