Produkcia NAND čipov je spomalená: Toshiba a Western Digital mali výpadok prúdu

Toshiba Memory a Western Digital v piatok zverejnili, že neočakávaný výpadok elektrickej energie v provincii Yokkaichi v Japonsku 15. júna poškodil výrobné zariadenia. Výrobné zariadenia sú čiastočne zastavené a očakáva sa, že ich obnovia až v polovici júla.

Western Digital tvrdí, že 13-minútový výpadok prúdu sa prejavil v poškodení wafrov a výrobných zariadení. Spoločnosť uviedla, že nehoda zníži svoju produkciu NAND čipov v treťom štvrťroku o približne 6 EB (exabajtov), čo je približne polovica štvrťročnej produkcie oboch spoločností. Spoločnosť Toshiba nezverejnila podrobnejšie čísla o výpadku, ale potvrdzuje, že výrobné zariadenia sú v súčasnosti čiastočne pozastavené. Vzhľadom na to, že spoločnosť Toshiba vo všeobecnosti využíva väčšie kapacity fabriky ako WD, vplyv na dodávky by mohol byť výrazne vyšší ako 6 EB. Niektoré odhady hovoria o 9 EB.

Obe spoločnosti v súčasnosti vyčíslujú škody, takže finančná škoda je ešte nejasná. Vyčíslenie potenciálnych škôd na výrobných nástrojoch a iných zariadeniach používaných vo fabrikách stojí množstvo finančných zdrojov. Analytici spoločnosti TrendForce sa okrem toho domnievajú, že dôsledkom výpadku bude aj určitá strata dôvery klientov oboch spoločností, čo bude mať následne aj finančný dopad.

Zdroj: anandtech

Obnova dát z HDD v MACROFER:

Firma MACROFER sa zaoberá záchranou dát z HDD už viac ako 20 rokov. Za ten čas nám prešlo cez ruky viac ako 10 000 poškodených harddiskov. Prečítajte si viac o obnove dát na disku.