Záchrana dát z disku HDD

Práve „bežní“ používatelia majú často sklon sa v prípade straty dát spoliehať na vlastné sily a poškodený pevný disk si „opraviť“ sami. Vo väčšine prípadov títo používatelia konajú s dobrým úmyslom a dokonca
veria, že pred tým ako poškodený disk zveria firme na záchranu dát, tak jej pomôžu. Opak je pravdou. Takýto zásah do disku vo väčšine prípadov vedie k neodvratnej strate dát. Jedná sa napríklad o otvorenie disku, prípadne jeho opakované spúšťanie. Napríklad po páde disku je nebezpečné jeho znovuzapínanie – v takýchto prípadoch nevedia pomôcť ani firmy na záchranu dát – data recovery.

Na druhej strane, firemní zákazníci reagujú vo väčšine prípadov správne. Kontaktuje nás priamo zástupca firmy či administrátor, aké kroky má vykonať po strate dát, aby zabezpečil najvyššiu pravdepodobnosť obnovy dát. Po skontaktovaní zabezpečíme bezpečnú prepravu až ku nám do firmy a začneme so záchranou dát.

Laborátorium záchrany dát Macrofer v Bratislave poskytuje bezplatnú analýzu pevného disku HDD či iného pamäťového média. To nám umožňuje určiť čo najpresnejšie čas záchrany dát ale hlavnu cenu obnovy. Po schválení všetkých podmienok sa začne realizovať záchrana dát

Firme Macrofer sa počas svojej 20-ročnej histórie podarilo zachrániť niekoľko tisíc pevných diskov HDD a iných pamäťových médií. Zachraňujeme dáta z diskov značiek Seagate, Western Digital/WD, Hitachi, Toshiba alebo Samsung.

hlavy na hdd western digital seagateSlužby záchrany dát od MACROFER:

 • typ rozhrania: SATA (Serial ATA), ATA (IDE), EIDE, SCSI, SAS, ale aj Fibre-Channel
 • disk z PC či notebooku, ale aj RAID pole (RAID0, RAID1, RAID5, RAID6, RAID10)
 • od výrobcov: Hitachi, IBM, Western Digital, Seagate, Toshiba, Samsung, Fujitsu, ExcelStor, Conner

Tipy od Macrofer:

 1. Zistenie príčiny straty dát: Skúste si spomenúť, čo sa stalo pred stratou dát. Kedy naposledy ešte pevný disk HDD fungoval? Čo sa medzitým stalo (napr. búrka, potopa, buchnutie na stôl)?
 2. Správne kroky po strate dát: Existujú prípady po vymazaní dát, kedy sa môže bez obáv disk znova k počítaču pripojiť. V iných prípadoch, ak sa na pevnom disku nachádzajú dôležité dáta, zaniesť do priamo do špecializovanej firmy na záchranu dát.
 3. Typické prípady, keď treba brať stratu dát vážne a nepokúšať sa o záchranu dát sám:
 • cvakanie
 • klikanie
 • škrípanie
 • šúchanie hlávhead swap zachrana suborov a dat

Toto sú vážne prejavy značného poškodenia magnetického povrchu disku

Vyššie spomenuté sú rizikové prípady, keď vlastné pokusy o záchranu dát môžu viesť k úplnej strate dát. Nezabúdajte pri tom, že magnetické platne disku sa točia rýchlosťou 4500 – 15000 otáčok za minútu. To je dosť rýchlo. Hlavy z týchto médií čítajú bez kontaktu s platňami. Netreba vysvetľovať, že pri „čudných“ zvukoch sa hlavy dotýkajú platní, čo pri opätovanom spustení, môže šancu na obnovu dát znížiť.

zachrana dat a obnova dat

 1. Kontaktujte profesionálov: Ihneď nás kontaktujte. Pokým neuvidíte zachránené dáta všetko je bezplatne. Napíšte nám, povieme Vám, či sa dajú dáta zachrániť a koľko to bude stáť. Máte nejaké otázky? Neviete presne, čo máte spraviť? Žiadny problém. Zavolajte nám alebo napíšte na info@macrofer.sk
 2. Aká je cena a náklady obnovy dát? Vo všeobecnosti platí, čím je záchrana dát rýchlejšie uskutočnená, tým je drahšia. Ďalšie informácie nájdete v sekcii Cenník.
 3. Výber správnej spoločnosti na obnovu dát z HDD: Pri strate dôležitých informácií je kľúčové vybrať si spoľahlivú firmu na obnovu dát, ktorá dokáže poskytnúť profesionálnu pomoc a úspešne obnoviť vaše cenné dáta. Na trhu je množstvo firiem, ktoré ponúkajú služby obnovy dát, ale len málo z nich má špecializáciu v tejto oblasti.
 4. Prečo zvoliť MACROFER pre obnovu dát? S viac ako 20-ročným skúsenosťami v oblasti obnovy dát sme sa stali lídrom v tejto oblasti na Slovensku. Naša spoločnosť sa venuje výlučne záchrane a obnove dát, čo nám umožňuje byť odborníkmi na túto špecifickú činnosť. Naši odborníci sú školení, kvalifikovaní a využívajú najnovšie technológie na zabezpečenie úspešnosti v obnove vašich informácií.

Náš prístup

Všetky naše činnosti sú vykonávané výhradne na Slovensku, v našom laboratóriu v Bratislave. Tento prístup nám umožňuje poskytnúť efektívne a spoľahlivé služby obnovy dát. Zabezpečujeme bezplatnú analýzu vášho pevného disku či iného pamäťového média, aby sme presne určili čas a cenu obnovy dát. Vaše dôverné informácie sú u nás v bezpečí a naši experti sa sústredia na získanie vašich stratených údajov bezpečne a efektívne.

Pri strate dát je dôležité mať spoľahlivého partnera, ktorý vám pomôže obnoviť stratené informácie. V Macroferi sme pripravení byť vaším spoľahlivým partnerom v procese obnovy dát, aby sme vám pomohli získať vaše cenné informácie späť.