Harddisk Western Digital Archimedovej konštanty pre Raspberry Pi

S kapacitou presne 314 GB ponúka Western Digital harddisk presne pre Raspberry Pi. Predstavil ho v naozaj pasujúci dátum – 14. marca, keď číslo Pi predstavuje hodnotu približne 3,14.

14. marca predstavil Western Digital pevný disk s názvom PiDrive pre jednoduché počítače Raspberry Pi. Kapacitu má presne 314 GB. Veľa užívateľov využíva pri týchto počítačoch SD Karty alebo externé USB disky. Tie sa ale väčšinou predávajú vo vyšších kapacitách, majú teda vyššiu cenu, po druhé vyžadujú väčšie množstvo energie. Detaily k tomuto zariadeniu nájdete vo vyhlásení Western Digital.

Western Digital HDD je založený na 500 GB médiu výrobcu, napriek tomu ho trocha upravil. Výrobca použil namiesto SATA USB rozhranie počítača Raspberry Pi. Harddisk by mal byť energetický úsporný a je na ňom predvolene nainštalovaný Bootloader BerryBoot, na to, aby mohol spúšťať viacero operačných systémov.

Disk Western Digital PiDrive je kompatibilný s modelmi B+, 2 Model B a 3. V balení sa nachádza obal disku a káblik. Pevný disk je dostupný už aj na Slovensku, v niektorých európskych krajinách nie je zatiaľ dostupný (Nemecko). Stojí obyčajne 45,81 dolárov, momentálne je v akcii za 32,42 dolárov. Western Digital ponúka aj model s kapacitou 1 TB.

Zdroj: http://www.heise.de/ix/meldung/Kreiszahl-Festplatte-von-Western-Digital-fuer-den-Raspberry-Pi-3135066.html

Obnova dát v MACROFER:

Firma MACROFER sa zaoberá záchranou dát z HDD už viac ako 20 rokov. Za ten čas nám prešlo cez ruky viac ako 10 000 poškodených harddiskov. Prečítajte si viac o obnove dát na disku.