Najrýchlejší SSD od Intel: Optane Solid State Drive 905P

Intel predstavil nové modely SSD vybavené pamäťami 3D XPoint, a to konkrétne sériu Optane SSD 905P. K nej uvádza, že ponúka „prelomový výkon“, takže nečakáme nič iné ako perfektný výkon.

Intel Optane SSD 905P Series rozhodne majú vzhľadom k použitým pamätiam 3D XPoint potenciál na to, aby ponúkli skutočne vysoký výkon, ale či pôjde skutočne o prelom, to je otázka. Modely budú v kapacitách 480 a 960 GB a v podobách karty pre slot PCIe alebo ako „disk“ pre U.2 (ten však len 480 GB). „Prelomový výkon“ sa má konkrétne týkať zápisu aj čítania dát.

Môžeme sa už oprieť o závery počiatočného krátkeho testu servera Tom ‚s Hardware, ktorý PCIe verziu s kapacitou 960 GB označuje za „najrýchlejší SSD vôbec“, takže zrejme predsa nový SSD bude patriť medzi najrýchlejšie na trhu.

Odporúčaná cena 960GB modelu Optane SSD 905P v podobe karty je 1.200 USD a 480GB model U.2 (2,5 „, výška 15 mm) bude stáť 599 USD.

Zdroj: Tom’s Hardware a Svethardware

Obnova dát z SSD v MACROFER:

Firma MACROFER sa zaoberá záchranou dát z SSD už viac ako 20 rokov. Za ten čas nám prešlo cez ruky viac ako 10 000 poškodených harddiskov. Prečítajte si viac o obnove dát na disku.

Cena obnovy dát z SSD

Záchrana dát z SSD (logické/hardvérové poškodenie) po konzultácii