Sony predstavilo externé USB-C SSD disky model SL-E

Spoločnosť Sony má vo výrobnom programe aj SSD disky. Novinkou je rad SL-E, ktorá ku USB-A rozhraniu pridáva aj možnosť spojenia cez USB-C. Kapacita týchto externých diskov bude až 960 GB.

Sony vyrába veľa produktov, ale SSD disky nie sú práve tými najznámejšími. Ich ponuku teraz rozširuje o nové modely radu SL-E. Tieto externé disky sú určené na všemožné použitie, či už ide o prácu s mobilnými zariadeniami s Androidom alebo o funkcii fotenie cez PC (tethering) s niektorými fotoaparátmi Sony (napr. A7R III) a mnoho ďalších.

K dispozícii bude v troch rôznych kapacitách 240 GB (SL-EG2), 480 GB (SL-EG5) a 960 GB (SL-E1). Všetky tri môžu dosahovať maximálne prenosové rýchlosti 540 MB / s pri čítaní a 520 MB / s pri zápise. Disky majú hliníkové telo. Disk môže zašifrovať dáta na nich uložené s 256-bitovým AES (softvér ENC DataVault). Ceny boli pri uvedení stanovené na 169 EUR, 289 EUR a 499 EUR. Dostupné budú už v priebehu tohto mája.

Zdroj: Zdroj: photographyblog.com, sony.eu svethardware

Obnova dát z SSD v MACROFER:

Firma MACROFER sa zaoberá záchranou dát z SSD už viac ako 20 rokov. Za ten čas nám prešlo cez ruky viac ako 10 000 poškodených harddiskov. Prečítajte si viac o obnove dát na disku.

Cena obnovy dát z SSD

Záchrana dát z SSD (logické/hardvérové poškodenie) po konzultácii