Phishing v Seagate: Útočníci získali daňové dokumenty W-2 niekoľko tisícov zamestnancov

Phishing môže niekedy pekne podkúriť a občas sa jediný útok môže týkať tisícok ľudí. To sa teraz stalo spoločnosti Seagate, ktorá vďaka chybe jedného zamestnanca útočníkom poskytla daňové dokumenty W-2 mnohých tisícov zamestnancov.

Spoločnosť Seagate rieši zložitý problém. Firma sa stala obeťou phishingu, kedy útočníci poslali e-mail s menom CEO spoločnosti Stephena Lucza. V ňom požadovali daňové dokumenty W2 zamestnancov spoločnosti. Keďže žiadosť vyzerala ako pravá, jeden zo zamestnancov odpovedal a údaje poslal. Bohužiaľ nešlo o legitímne žiadosť a údaje mnohých tisícov zamestnancov spoločnosti Seagate sa tak dostali do nepovolaných rúk.

Úplne rovnakú techniku použijem útočníci aj minulý týždeň u Snapchatu (opäť menom CEO spoločnosti požadovali W-2 dokumenty zamestnancov). Seagate ponúkol dotknutým zamestnancom dvojročnej bezplatné monitorovanie účtov. Je pravdepodobné, že útočníci chcú využiť tieto údaje k neoprávnenému získaniu peňazí, ktoré sa budú vracať z daní.

Zdroj: http://www.securityweek.com/seagate-employee-tax-forms-stolen-phishing-attack

http://arstechnica.com/security/2016/03/seagate-employees-w-2-forms-exposed-in-another-payroll-phish/

Obnova dát z HDD Seagate v MACROFER:

Firma MACROFER sa zaoberá záchranou dát z HDD už viac ako 20 rokov. Za ten čas nám prešlo cez ruky viac ako 10 000 poškodených harddiskov. Prečítajte si viac o obnove dát na disku.