Samsung predstavuje svetovo prvý 256GB NAND čip pre smartfóny

Samsung na svojom blogu oficiálne predstavil nové pamäte, ktoré otvárajú dvere k veľkokapacitným smartphonom budúcnosti. Jedná sa o čipy z kategórie štandardu UFS 2.0 (Universal Flash Storage) s vysokými prenosovými rýchlosťami, ktoré už juhokórejský výrobca použil pri modeloch Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge + a najnovšie tiež u Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge.

Zatiaľ najnovším modelom je 256GB pamäťový čip UFS 2.0, s výkonným pamäťovým controllerom zvládne pamäť až 45 tisíc vstupno-výstupných operácií (IOPS) pri čítaní, resp. 40 tisíc operácií pri zápise dát. Oproti predchádzajúcej generácii sa však podarilo navýšiť prenosové rýchlosti približne dvojnásobne, sekvenčné čítanie môže prebiehať rýchlosťou až 850 MB / s (tj. Takmer dvakrát ako bežný SATA SSD disk v počítači), pri sekvenčnom zápise sa dostávame na rýchlosť až 260 MB / s.

Nové rýchle pamäte, nielen, že výrazne rozširujú kapacitu úložného priestoru na smartphonu, ale vďaka svojim rýchlostiam sú tiež určené pre bezproblémové prehrávanie 4K videí vrátane multitaskingu na mobilných zariadeniach s veľkými displeji. Testované bolo napr. Prehrávanie 4K videa v režime multidispleji pri súčasnom vyhľadávanie súborov či súbežnom sťahovanie dát.

Samsung v súčasnosti začína masovú výrobu týchto pamäťových čipov, prvé zariadenie s nimi by sa na trhu mala objaviť ešte v tomto roku. Znamená to, že sa rýchlo blíži éra smartphonov, ktoré budú mať pamäti s rádovo stovky gigabajtov?

Zdroj: https://news.samsung.com/global/samsung-introduces-industrys-first-256-gigabyte-universal-flash-storage-for-high-end-mobile-devices

Obnova dát z SSD v MACROFER:

Firma MACROFER sa zaoberá záchranou dát z SSD už viac ako 20 rokov. Za ten čas nám prešlo cez ruky viac ako 10 000 poškodených harddiskov. Prečítajte si viac o obnove dát na disku.

Cena obnovy dát z SSD

Záchrana dát z SSD (logické/hardvérové poškodenie) po konzultácii