Štatistika spoľahlivosti diskov: 49,056 HDD v datacentre, ktoré vydržia najviac?

Ku koncu 3. štvrťroka 2015, bolo v dátovom centre Backblaze 50,228 diskov. Odpočítaním BOOT diskov, modelov počtom menej ako 45 a testovaných diskov, sa Backblaze rozhodol zverejniť štatistiky   49,056 pevných diskov – 26 rôznych modelov, ktoré sa líšia od 1.0TB až 8.0TB vo veľkosti.

Čo je nové pre 3. štvrťrok 2015?

V tomto vydaní zverejňujeme údaje o 1TB diskoch prvýkrát. Dáta boli vždy k dispozícii v dátových súboroch Vydávame na našich webových stránkach pevný disk dáta, ale teraz sme vykazovania údajov tu. Sme tiež bude zahŕňať „Priemerná pohonu vek“ pre každý model a my zhrnuté údaje, podľa veľkosti výrobcu, rovnako.

Poruchovosť pevných diskov

Rozdeľme si disky podľa kapacity a porovnajme čas, ako dlho bežali:

blog-q3-stats-table
V grafe vyššie sa nachádza množstvo údajov, ktoré nemusia byť jasné:

 • Na rok 2013, 2014, 2015 a poruchovosť sú kumulatívne pre daný rok. V prípade, že do roku 2015, ktorá je prostredníctvom Q3 (september).
 • Ak je miera zlyhania je uvedený ako 0,00% tam boli jednotky v použití, ale žiadny z diskov zlyhal počas tohto obdobia.
 • V prípade, že poruchovosť je prázdny, neboli v prevádzke žiadne jednotky v tomto období.
 • „Všetky obdobie“ ceny zlyhania sú kumulatívne pre všetky dáta (2013 až 3. štvrťrok 2015).
  „MAX # v službe“ stĺpec je maximálny počet diskov stále v prevádzke pre daného modelu pevného disku.
 • Ďalej len „Avg Vek (mesiace):“ stĺpec je priemerný vek všetkých pevných diskov daného modelu pevného disku. To je založené na SMART 9 dát.
 • V prípade, že „Avg Vek (mesiace):“ dát je 0,0, daného modelu menič nebol v prevádzke v priebehu roku 2015 čo je hodnota ťažko spočítať. (Pokúsime sa zistiť, lepší spôsob, ako počítať túto hodnotu pre budúci správe.)
 • HGST (*) názov modelu – boli sme požiadaní, aby použitie HGST miesto Hitachi a my sa ctiť túto žiadosť, ale tieto jednotky hlási svoj model ako Hitachi a sú uvedené ako také v dátových súboroch.
 • Nízka miera a vysokej miery sú hranice pre intervalu spoľahlivosti pre poruchovosti uvedené.

V prípade, že graf je príliš veľa dát naraz, môžete si stiahnuť súbor ZIP, že keď rozbalili obsahuje súbor programu Excel dát z grafu. Potom môžete analyzovať fakty a čísla vo svojom voľnom čase.

Niektoré Pozorovanie Na základe týchto údajov

 • Nižšie v tabuľke sú štatistiky zlyhania pre všetky z diskov v preskúmaní, v členení podľa roku. Tiež sme vypočítal priemernú mieru zlyhania všetkých čias pre všetky disky na 4,81%.

blog_q3stats_total_avg

 • Western Digital 1TB disky v použití sú takmer 6 rokov v priemere. Existuje niekoľko pohonov s takmer 7 rokov. To nebolo až do roku 2015, že miera zlyhania vzrástla nad ročný priemer všetkých jednotiek. To dáva zmysel vzhľadom k „vaňa“ krivka zlyhanie jednotky, kde riadi cez 4 roky začne zlyhávať vo vyššom pomere. Stále disky WD 1TB hrali dobre po dlhú dobu.
 • Takmer všetky 1TB a 1,5 TB disky boli inštalované v Storage Pod 1.0 podvozku. Napriek tomu, tieto dva rozmery majú veľmi odlišné sadzby zlyhania.
 • Takmer všetky 2TB a 3TB disky boli inštalované vo 2,0 šasi. Napriek tomu, tieto dve veľkosti hnacie majú veľmi odlišné sadzby zlyhania.
 • Pri pohľade na početnosť porúch vždy zvážiť počet jednotiek (Max # v prevádzke). Napríklad, 1,5 TB Seagate Barracuda Green disk má mieru zlyhania 130,9%, ale ktorá je založená len na 51 jednotiek. Testovali sme tieto disky Seagate v jednej Storage Pod v našom prostredí a oni neboli dobrou voľbou. Všeobecne platí, že sme zistili, že trvá najmenej 6 Storage pody (270 jednotiek) v hodnote diskov, aby si dobrý zmysel o tom, ako bude daný disk vykonávať v našom prostredí.
  4TB disky, bez ohľadu na ich výrobcu, si vedú dobre. 2,10% Celková miera zlyhanie znamená, že v priebehu jedného roka, musíme vymeniť len jeden disk v Storage Pod naplnený týchto jednotiek. Inými slovami, v priemere, je pod prichádza z dôvodu údržby raz za rok v dôsledku zlyhania disku. Matematický: 2%, je 1 z 50. K dispozícii je 45 jednotiek v strukoch, takže asi raz za rok, jeden z týchto pohonov 45, v priemere zlyhá. Áno, matematika je približná, ale dostanete nápad.
 • 6 TB disky, najmä disky Seagate, sú tiež dobrý výkon, na počte úderov s 4TB diskami tak ďaleko. V 6 TB disky nám 270TB batožiny pody, čo nám dáva 50% viac úložného priestoru pri rovnakej celkové náklady na GB.
 • V 5TB a 8 TB disky vedú dobre, ale máme len 45 každý v testovaní, nie natoľko, aby cítiť istotu v počte, ale ako je zrejmé v intervale spoľahlivosti (nízka / vysoká miera) týchto jednotiek.

Poruchy diskov podľa výrobcu

Nižšie je tabuľka percenta zlyhania výrobcom. To je pre všetky jednotky v tejto analýze na roky poznamenal:

hard drive reliability by manufacturer

 

Zdroj: https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-q3-2015/

Obnova dát v MACROFER:

Firma MACROFER sa zaoberá záchranou dát z HDD už viac ako 20 rokov. Za ten čas nám prešlo cez ruky viac ako 10 000 poškodených harddiskov. Prečítajte si viac o obnove dát na disku.