Patriot predstavil maličkú 200GB micro SDXC kartu

Po SanDisk prichádza s 200GB microSDXC kartičkou tiež americký Patriot, a to hneď v dvoch variantách.Ide o dve varianty karty, ktoré sú označené ako LX Series, resp. Instamobile (tá má v balení navyše miniatúrnej USB 2.0 microSD čítačku). Pre obe platí, že majú certifikáciu Class 10 (teda garantujú rýchlosť 10 MB / s) a rozhranie UHS-I. Z neho ako obvykle plynú rýchlosti vyššej, konkrétne sekvenčné čítanie až 90 MB / s a ​​sekvenčný zápis až 40 MB / s. S kartičkami teda možno počítať aj pre 4k video, ostatne Patriot sám zmieňuje potrebné kamery GoPro a smartphony typu Samsung Galaxy S7 / Edge ako vhodné odbytiská.

Súčasťou balenia je tiež adaptér na plný formát SD, záruka má dĺžku 5 rokov. Na trhu sa objaví už za pár dní, 21. marca. Ceny nemožno upresniť, tlačová správa hovorí o tom, že sa môžu región od regiónu líšiť (čo berme ako naznačenie obvyklého problému, kedy 1 $ = 1 €).

Čo je však zaujímavé, že sa dajú nájsť informácie o prvých 256GB microSDXC kartičkách, hoci je potrebné ich brať s veľa veľkou rezervou, pretože o 256GB microSDXC kartičke Kingston G2 hovorí hlavne hŕstka slovenských e-shopov, takže to vyzerá skôr na chybu nejakého človiečika, ktorá sa rozkopírovala k iným e-shopom. Kingston takú kapacitu na svojom webe nemá.

Obnova dát z pamäťovej karty v MACROFER:

Firma MACROFER sa zaoberá záchranou dát z pamäťovej karty už viac ako 20 rokov. Za ten čas nám prešlo cez ruky viac ako 10 000 poškodených médií. Prečítajte si viac o obnove dát na pamäťovej karte.