Seagate Innov8: 8TB externý disk bez napájania

Seagate predstavil prvý externý 3,5 palcový disk, ktorý si vystačí s napájaním cez rozhranie USB. Volá sa Innov8 a zaujímavý je tiež vysokou kapacitou 8 TB.
Popredný výrobca pevných diskov, spoločnosť Seagate, vypočula želanie mnohých užívateľov, keď predstavila vôbec prvý externý HDD formátu 3,5 „bez prídavného napájania.
Až doteraz sa mohli prostredníctvom USB kábla napájané iba 2,5 „disky. Seagate však svojou novinkou Innov8 ukazuje, že by sa situácia v nasledujúcich mesiacoch mohla zmeniť. Pre napájanie model s kapacitou 8 TB využíva konektor USB Type-C s podporou štandardu USB 3.1 , akú má HDD presne spotrebu ale upresnené nebolo.
Seagate Innov8 sa začne predávať v apríli. V Spojených štátoch je predajná cena stanovená na necelých 350 dolárov. S nákupom disku používatelia získajú zadarmo 200 GB priestoru na službe OneDrive.

Ignition Boost

Jediný problém je, že 3,5″ HDD potrebujú na spustenie krátkodobo 24 Wattov. Seagate tento problém vyriešil technológiou Ignition Boost. Na spustenie disku sa nabijú kondenzátory tak, že majú dostatočné napájanie, aby motor dokázal roztočiť 6 platní.

Seagate nezverejnil, či disk Innov8 má USB 3.1 Gen 2 s 10 GBit/s alebo iba Gen1 s 5 GBit/s. Pre obyčajný HDD je ale tiež nezvyčajné, že má rýchlosť až do 225 MB/s.

Obnova dát z HDD v MACROFER:

Firma MACROFER sa zaoberá záchranou dát z HDD už viac ako 20 rokov. Za ten čas nám prešlo cez ruky viac ako 10 000 poškodených harddiskov. Prečítajte si viac o obnove dát na disku.

Zdroj: http://www.storage-insider.de/seagate-innov8-externe-festplatte-mit-starthilfe-a-528541/